Derma roller to niewielkie akcesorium do masażu twarzy, które jest używane do zabiegów mających na celu wygładzenie zmarszczek i pozbycie się blizn. Jeśli chcesz kupić tego typu produkt, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Na naszej stronie prezentujemy ranking najlepszych dermo rollerów na rynku, które zdobyły pochlebne opinie konsumentów. Beauty Limited Golden Titanium to akcesorium z pierwszego miejsca. Model wyróżnia solidne wykonanie i dobrze wyprofilowana rączka. W komplecie znajdują się 3 wymienne wałki, co oznacza, że akcesorium można wykorzystać do różnych części ciała. Za pomocą tego dermo rollera możemy zadbać nie tylko o wygląd cery, ale także delikatną okolicę pod oczami i resztę ciała. Tytanowe igły są trwałe i nie ulegają zniekształceniom. W rankingu znajdziesz też opisy innych ciekawych produktów. Clarena Eye System to derma roller przeznaczony pod oczy. Masażer jest lekki, więc wykonywanie zabiegu okazuje się przyjemne. Produkt wykonano z wytrzymałego materiału, który jest łatwy w czyszczeniu.
Tabela porównawcza
Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty
Najlepsze derma rollery w 2024 roku
Ranking derma rollerów pomoże Ci wybrać najlepsze akcesorium do pielęgnacji twarzy. Rekomendowane przez nas produkty zostały sprawdzone przez konsumentów, którzy potwierdzili ich wysoką jakość, skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania.
Nasze zalecenia
Beauty Limited Golden Titanium
Jednym z najczęściej polecanych dermo rollerów jest Beauty Limited Golden Titanium. To, co zwraca szczególną uwagę to atrakcyjny design produktu. Rączka w kolorze złotym wygląda bardzo elegancko i ładnie komponuje się w czarnym wałkiem. Model z pewnością spodoba się osobom lubiącym stylowe akcesoria do pielęgnacji.
W zestawie znajdują się 3 wymienne wałki, a w rezultacie dermo roller można używać do ciała (1200 igieł), do twarzy (600 igieł) i pod oczy (180 igieł). Do wykonania igieł wykorzystano tytan, który jest określany jako materiał trwalszy od stali chirurgicznej. Korzystanie z akcesorium jest proste, bo wystarczy dokładnie oczyścić skórę, zdezynfekować dermo roller i przystąpić do masażu. Beauty Limited Golden Titanium należy używać ok. 2 razy w tygodniu.
Użytkownicy wskazują, że regularne korzystanie z akcesorium przynosi oczekiwane efekty. Skóra staje się bardziej napięta i wygląda na młodszą. Dodatkowo masażer dobrze radzi sobie z redukowaniem cellulitu, a także pozwala się pozbyć drobnych blizn.
Przyrząd Beauty Limited Golden Titanium jest przeznaczony do masażu twarzy, jak i ciała. W komplecie są trzy wymienne wałeczki mające kolejno 180, 600 oraz 1200 igieł.
Clarena Eye System
Jeśli chcesz zadbać o skórę pod oczami, polecamy zapoznać się z opisem dermo rollera Clarena Eye System. Jest to akcesorium dostosowane do delikatnego naskórka, dlatego nie musisz się obawiać o bolesne podrażnienia. Masażer wyposażono w dobrze wyprofilowaną rączkę ułatwiającą poruszanie nim.
Akcesorium ma igły, które zrobiono z dobrej jakości stali tytanowej. Materiał ten odznacza się wytrzymałością. Derma roller składa się z 240 igieł, które są rozmieszczone na 4 dyskach. Należy pamiętać o tym, aby przed każdym zabiegiem sterylizować masażer, aby pozbyć się ewentualnych bakterii i zapewnić sobie bezpieczeństwo w trakcie pielęgnacji skóry wokół oczu.
Konsumenci podkreślają, że jakość wykonania produktu jest bardzo dobra. Rączka i obudowa głowicy zostały zrobione z poliwęglanu, który nie niszczy się na skutek dezynfekowania chemicznego. Akcesorium zachowuje swoje właściwości i estetyczny design. Produkt jest lekki i zajmuje mało miejsca w kosmetyczce.
Model Clarena Eye System jest przeznaczony do pielęgnacji skóry pod oczami. Derma roller został wyposażony w wałek z 240 igłami.
Yasumi Titanium
Prezentujemy dermo roller do twarzy Yasumi Titanium, który jest polecany dla osób mających problemu z przebarwieniami, bliznami i rozszerzonymi porami. Akcesorium okazuje się bardzo przydatne do pielęgnacji cery, na której pojawiają się pierwsze oznaki starzenia i występują zmarszczki. Masażer może być wykorzystywany także w celu zredukowania cellulitu.
Dermo roller ma tytanowe igły o długości 0,25 mm, które tworzą na skórze mikrokanaliki. To przez nie przedostają się substancje aktywne, dlatego zabiegi pielęgnacyjne przynoszą lepsze rezultaty. Mikronakłucia sprawiają, że po czasie skóra staje się jędrna i wygląda na młodszą. Akcesorium ma solidną, a przy tym lekką rączkę.
Osoby, które miały okazję przetestować dermo roller Yasumi Titanium, zapewniają, że jest on skuteczny. Aby zobaczyć oczekiwane rezultaty, trzeba regularnie wykonywać zabiegi. Po kilku seriach skóra staje się bardziej elastyczna, a drobne zmarszczki zostają wygładzone.
Derma roller Yasumi Titanium został wyposażony w wałeczek z 540 igłami o długości 0,25 mm. Są one wykonane z tytanu. Model służy do pielęgnacji skóry twarzy.
DNS 192
DNS 192 to dobry i tani derma roller, który przyda się osobom chcącym rozjaśnić drobne przebarwienia na skórze. Akcesorium znajduje także zastosowanie do pielęgnacji cery z oznakami starzenia oraz do redukcji zaskórników. Masażer okazuje się skuteczny w walce z cellulitem i rozstępami. Część osób korzysta z modelu DNS 192 w celu ograniczenia wypadania włosów.
Derma roller ma 192 igieł, których długość wynosi 1 mm. Do ich wykonania wykorzystano stal chirurgiczną wzmocnioną powłoką tytanową. Jak wskazuje producent, z akcesorium można korzystać co 14 dni, czyli ok. 2 razy w miesiącu. Dokładne wymiary produktu to: 16 cm x 5,5 cm x 3,5 cm, a jego waga nie przekracza 50 g.
Opinie na temat dermo rollera DNS 192 są pozytywne, a osoby, które z niego korzystają, są zadowolone z uzyskanych efektów. Użytkownicy podkreślają, że akcesorium jest starannie wykonane, a posługiwanie się nim okazuje się proste.
Produkt DNS 192 ma wymiary: 16 cm x 5,5 cm x 3,5 cm. To dobry derma roller do 30 zł mający 192 igły. Ich długość jest równa 1 mm.
Oem Vanity
Ze względu na to, że opinie o derma rollerach Oem Vanity są pochlebne, postanowiliśmy umieścić ten model w naszym zestawieniu. Polecane przez konsumentów akcesorium ma szerokie zastosowanie. Zabiegi z użyciem tego masażera poprawiają elastyczność skóry, wygładzają drobne zmarszczki, ograniczają widoczność blizn i skutecznie oczyszczają naskórek.
Prezentowany dermo roller jest wyposażony w 0,5 mm igły, które dobrze złuszczają skórę, pobudzają mikrokrążenie i tworzą niewielkie kanaliki. W efekcie substancje aktywne z kosmetyków wnikają głęboko w skórę i w rezultacie przynoszą bardziej satysfakcjonujące efekty. Tytanowe igły są wytrzymałe, odpowiednio cienkie i nie ulegają zniekształceniom. Na głowicy znajduje się 192 igieł.
Wiele osób podziela zdanie, że Oem Vanity to akcesorium, w które warto zainwestować. Produkt jest solidnie wykonany, a co najważniejsze – jego użytkowanie przynosi oczekiwane efekty. Zabieg z użyciem rekomendowanego dermo rollera jest bezpieczny dla skóry.
Oem Vanity to derma roller ze 192 igłami o długości 0,5 mm. Zostały one wykonane z tytanu. Przyrząd jest przeznaczony do pielęgnacji skóry twarzy.
Jaki derma roller kupić?
Przewodnik zakupowy
Derma roller to niewielki przyrząd, który umożliwia wykonanie masażu nazywanego terapią igłową. Przydaje się on do zmniejszenia widoczności zmarszczek, blizn potrądzikowych, poprawy owalu twarzy, a nawet walki z cellulitem i rozstępami. Jeśli nie do końca wiesz, jaki derma roller wybrać, zachęcamy Cię do przeczytania poradnika. Jest w nim wiele cennych informacji i wskazówek.
Długość igieł
Derma rollery są wyposażone w głowicę z igłami o różnej długości. To, który przyrząd wybierzemy, w dużym stopniu zależy od tego, jaką część ciała planujemy masować. Jeśli ma to być model przeznaczony do pielęgnacji skóry twarzy, powinien mieć igły o długości 0,25 mm (okolica oczu i ust) lub 0,5 mm (nierównomierny koloryt, zmarszczki i podobne problemy). Taki przyrząd umożliwi wykonanie bezpiecznych zabiegów w domowym zaciszu, bez odczuwania dyskomfortu i bólu. Igły o długości do 0,5 mm tworzą w skórze niewielkie kanaliki, co ułatwia substancjom aktywnym z kosmetyków przenikać do głębszych warstw skóry. Stosowanie głowicy z dłuższymi igłami, do 1 mm, jest polecane głównie przy głębokich bliznach, rozstępach i dużym cellulicie w okolicy ud, pośladków czy brzucha. Ponieważ tworzą one znacznie głębsze nakłucia w skórze, zwiększa się ryzyko wystąpienia krwawienia, może być też odczuwany lekki ból. W terapii igłowej zastosowanie znajdują też igły, których długość wynosi 1,5 mm, a nawet 2 mm. Jednak te wymagają wcześniejszego znieczulenia skóry i używają ich głównie profesjonaliści.
Ilość igieł
Liczba igieł umieszczonych na wałku także zależy od przeznaczenia derma rollera. W przypadku modelu przeznaczonego do pielęgnacji okolicy oczu i ust będzie to ok. 180 igieł, a do pielęgnacji całej twarzy od 200 do 600 igieł. Przyrządy przystosowane do masowania innych partii ciała są większe, niekiedy na głowicy znajduje się nawet ponad 1000 igieł.
Materiał wykonania igieł
To, z czego jest wykonana głowica, ma wpływ na jej trwałość. Według doświadczonych kosmetologów najlepszy derma roller ma igły wyprodukowane z tytanu. To materiał, który jest bardziej wytrzymały od stali chirurgicznej. Wykonane z niego głowice można wykorzystać do przeprowadzenia wielu zabiegów, ponieważ igły z pewnością nie staną się tępe po pierwszym użyciu.
Wygoda używania
Jeśli dobierzemy derma roller z odpowiednim wałkiem, masaż nie powinien wywołać żadnych skutków ubocznych. Niemniej jednak poza samą głowicą, należy też przyjrzeć się rączce. Jeśli będzie ona źle wyprofilowana lub za krótka, używanie przyrządu nie będzie nam się kojarzyć z komfortem. Derma roller musi pewnie leżeć w dłoni, aby możliwe było zachowanie precyzji podczas masowania ciała czy twarzy.
Łatwa dezynfekcja
Przyrządy takie jak derma rollery przeważnie służą do wielokrotnego użytku. Po każdy wykonanym zabiegu powinniśmy starannie zdezynfekować rączkę i głowicę, aby zapobiec namnażaniu się bakterii i innych mikroorganizmów, które potem nieświadomie wprowadzimy głęboko w skórę. Wynika z tego, że nie tylko solidność i wygoda używania decydują o tym, jaki derma roller jest najlepszy. Przyrząd musi być też łatwy do utrzymania w czystości. Powinno się go przechowywać w szczelnym etui, to zapobiegnie osiadaniu na nim kurzu.
Bezpieczeństwo
Zanim sięgniemy po derma roller, warto skonsultować się z dermatologiem lub kosmetologiem, który sprawdzi, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia terapii igłowej. Masaż nie jest wskazany przy łuszczycy, cukrzycy, stanach zapalnych skóry, egzemie, grzybicy i otwartych ranach. Przy tłustej cerze i problemie z nadmierną pigmentacją nie powinno się zbyt mocno nakłuwać skóry, gdyż może to przyczynić się do powstawania zaskórników oraz uszkodzenia melanocytów (komórek pigmentowych odpowiedzialnych za produkowanie i magazynowanie melaniny). Do derma rollera powinna być dołączona instrukcja, która wyjaśnia, jak bezpiecznie go używać i masować skórę.
Derma rollery w dobrych cenach
Nie powinno się nadmiernie oszczędzać na zakupie derma rollera, jeśli chcemy uniknąć skutków ubocznych terapii igłowej. Na szczęście takie przyrządy nie są bardzo drogie. Za model z jedną głowicą, przeznaczony do masowania jednej, wybranej części ciała, zapłacimy maksymalnie 100 zł. Nieco droższe są derma rollery z kilkoma wymiennymi głowicami w zestawie, ale są też bardziej praktyczne.
Efekty stosowania derma rollera
Derma roller to doskonała alternatywa dla zabiegów profesjonalnych, wykonywanych w salonach kosmetycznych. Masaż twarzy z jego użyciem możesz wykonać w domowym zaciszu. Z naszego poradnika dowiedziałeś się, jaki derma roller jest polecany, a w tej części opowiemy o efektach jego stosowania.
Groźnie wyglądające akcesorium
Derma roller to rolka z igłami, wykonanymi najczęściej z tytanu. W zależności od tego, na jakim efekcie Ci zależy, możesz wybierać ich różną długość i grubość. Do twarzy zdecydowanie polecana jest długość igieł 0,2 mm lub 0,5 mm. W przypadku skróty pod oczami im mniej igieł tym lepiej. Derma rollerem wykonuje się drobne otwory na twarzy, które tworzą na powierzchni skóry kontrolowany stan zapalny, w efekcie czego pobudzana jest produkcja kolagenu oraz wzmagają się procesy naprawcze skóry.
Jak często używać derma rollera?
Wiele osób twierdzi, że derma rollera trzeba używać codziennie. Skóra po zabiegu staje się wrażliwa i napięta, więc nie jest to zbyt dobrym pomysłem. Specjaliści twierdzą, że wystarczająca częstotliwość zabiegu to jeden raz na dwa – trzy tygodnie. Wtedy procesy naprawcze mają szansę zostać przeprowadzone w całości. Derma rollera nie można używać ciągle – po kilku zabiegach, zaleca się zrobienie nawet kilkumiesięcznej przerwy. Samą rolką wykonujemy maksymalnie kilka ruchów w jednym miejscu. Poruszaj akcesorium w kierunkach góra, dół, na boki i po skosie. Nie naciskaj rollera zbyt mocno – nie możesz w trakcie zabiegu widzieć krwi. Pamiętaj, by omijać znamiona. Po zabiegu minimum 12 godzin unikaj stosowania jakichkolwiek kosmetyków.
Efekty stosowania derma rollera
Pierwsze efekty stosowania derma rollera, można zaobserwować już po ok. 2-3 zabiegach. Zwykle w pierwszej kolejności zauważamy poprawę napięcia skóry. Wygląda ona zdrowo, odzyskuje ładny koloryt, a to dzięki poprawie jej ukrwienia. Wiele osób, które stosują akcesorium, zauważa również spłycenie drobnych zmarszczek. Część z drobnych bruzd zostaje zupełnie wyeliminowana. Warto również wspomnieć o pozytywnym wpływie stosowania derma rollera na blizny potrądzikowe – zostają one znacznie spłycone, dzięki czemu stają się również mniej widoczne. Do tego potrzeba jednak nieco więcej zabiegów, bo około 10.
Pamiętaj o utrzymaniu derma rollera w czystości. Aby nie wprowadzać pod skórę groźnych bakterii, przed i po każdym masażu twarzy dezynfekuj akcesorium oraz dłonie. Możesz spryskać dłonie i masażer Octeniseptem lub wymoczyć rolkę w gorącej wodzie (80 st. C). Pamiętaj, że wykonując zabieg naruszasz ciągłość skóry, toteż zachowanie czystości jest bardzo istotne.
Co zrobić po masażu, by uzyskać jak najlepsze efekty? Można wykorzystać ampułki kolagenu lub kwasu hialuronowego. Najlepiej zakupić je u swojego kosmetologa lub dermatologa – zyskasz wówczas pewność, że preparat w żaden sposób Ci nie zaszkodzi.
Nie obawiaj się derma rollera. Zabieg nie jest zbyt bolesny, a efekty opisane przez użytkowników sprawiają, że jest on wart wypróbowania.